در حال بارگذاری...
اخبار

نحوه تعیین تکلیف دستگاه‌های ماینینگ کشف شده اعلام شد

قانون ماینینگ

بالاخره پس از کش و قوس های فراوان، مدیرکل مرکز مبارزه با جرایم سازمان‌یافته گمرک دستورالعمل نحوه برخورد با دستگاه‌های ماینینگ بیت کوین کشف شده را اعلام کرده و طی بخشنامه ای آن را به مراکز مربوطه ابلاغ نمود.

به گزارش نیل، فریده زبیدی مدیرکل مرکز مبارزه با جرایم سازمان‌یافته گمرک بخشنامه نحوه تعیین تکلیف دستگاه‌های ماینر کشف شده را به دفاتر ستادی و گمرکات اجرایی کشور  ابلاغ کرد.

در این بخشنامه اعلام گردیده است که جز در موارد استثنایی که ماینر ها تحت ردیف تعرفه پردازنده یا عناوین مشابه وارد کشور شده‌اند، نحوه واردات مابقی دستگاه ها به کشور غیرقانونی اعلام شده است. همچنین در ادامه این بخشنامه مقرر شده است که در خصوص پرونده‌هایی که متهم نسبت به ارایه سند مثبته اقدام نموده، گمرک در قالب اعمال ماده ٤٧ قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز، نسبت به بررسی و اظهار نظر در ارتباط با اصالت و انطباق سند اقدام کند و در غیر اینصورت کالا مشمول ضوابط مقرر در قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز است.

 

تعیین تکلیف دستگاه‌های ماینینگ کشف شده

با توجه به اینکه در شرایط فعلی تحریم و مشکلات مالی بین المللی، بلاکچین و ارزهای دیجیتال میتوانند بهترین راهکار ممکن جهت برطرف نمودن چالش ها باشند، هرچه سریع تر فقدان قانون گذاری در حوزه ماینینگ و ارزهای دیجیتال برطرف شده و شاهد رشد اکوسیستم بلاکچین محور باشیم.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فارسی سازی پوسته توسط: همیار وردپرس