در حال بارگذاری...
اخبار

تاکید رئیس جمهور چین بر استفاده از پتانسیل تکنولوژی بلاکچین

رئیس جمهوب چین بلاکچین

موج تکنولوژی بلاکچین روز به روز فراگیرتر شده و ما شاهد گسترش کاربردهای بلاکچین و ارزهای دیجیتال در حوزه های مختلف هستیم. به نوعی که هر روزه پای شرکت های مختلف و بزرگ نیز به این حوزه باز میشود. در کنار شرکت های بزرگ و غول های فناوری، کشورهای مختلف نیز نمی خواهند از این غافله عقب بمانند و در این میان نقش کشور چین به عنوان یکی از قدرت های اقتصادی جهان بسیار پر اهمیت است.

در همین راستا شی جین پینگ (Xi Jinping)، رئیس جمهور چین و دبیر کل حزب کمونیست این کشور با اشاره به ویژگی های تکنولوژی بلاکچین اعلام کرد که کشور چین نیز باید از فرصت ایجاد شده توسط این فناوری استفاده کند.

آیا چین غول اقتصادی بلاکچین و ارز دیجیتال خواهد شد؟

به گزارش نیل، در روز جمعه 3 آبان، شی در بخشی از هجدهمین جلسه مطالعات جمعی دیوان سیاسی کمیته مرکزی که در روز پنجشنبه در پکن برگزار شد، اعلام کرد که تکنولوژی بلاکچین کاربردهای گسترده‌ای، از تامین سرمایه و جمع سپاری مالی لازم برای کسب‌ و کارها گرفته تا استفاده در حمل و نقل عمومی و کاهش فقر در چین دارد.

شی به اعضای کمیته گفت:

ما باید از فناوری بلاکچین به عنوان یک سکوی پیشرفت مهم برای نوآوری‌های مستقل از تکنولوژی‌های اصلی استفاده کنیم.

او همچنین افزود:

ما باید جهت اصلی خود را روشن کنیم، سرمایه‎‌گذاری در این بخش را افزایش دهیم، بر روی تعدادی از تکنولوژی‌های اصلی متمرکز شویم و به توسعه تکنولوژی بلاکچین و نوآوری‌های صنعتی سرعت بخشیم.

کارشناسان عقیده دارند که اظهارات رئیس جمهور چین درباره بلاکچین اولین اظهار نظرات عمیق او در رابطه با این تکنولوژی است.

شی جین پینگ همچنین گفت، اجرای شبکه‌ای از قوانین در سیستم‌های بلاکچینی موجود و همچنین سیستم‌های بلاکچینی آینده ضروری است. در پایان، شی، شیوه‌نامه‌ای در مورد اجرای این قوانین، تحت عنوان راهنما و قانون‌گذاری مطرح کرد. شی گفت که آزمایش این تکنولوژی باید گسترده و شامل سرمایه‌گذاری‌هایی در پلتفرم‌های آموزشی و تیم‌های خلاق و نوآور قبل از هرگونه اجرا و پیاده‌سازی باشد.

او در سخنان خود همچنین خواستار ایجاد پلتفرم «بلاکچین پلاس» بود؛ پلتفرمی که به توسعه نیازهای شخصی از جمله آموزش، اشتغال، غذا و ایمنی دارویی در میان دیگر نیازهای اساسی انسان، می‌پردازد.

از زمان تصمیم بانک چین در سال 2017، ارزهای دیجیتال در این کشور ممنوع شدند، اما ارز دیجیتال انحصاری چین توسط بانک مرکزی این کشور در حال توسعه بوده و احتمالا به زودی راه‌اندازی می‌شود.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فارسی سازی پوسته توسط: همیار وردپرس